Domov arrow Novice arrow novice - šport arrow HD-VIDEO: Najhitrejši je bil Mattia de Marchi
HD-VIDEO: Najhitrejši je bil Mattia de Marchi E-pošta
ponedeljek, 22. avgust 2016
Kolesarski klub Sava Kranj je zadnji konec tedna v juliju poskrbel za tradicionalno kolesarsko praznovanje. Po sobotni preizkušnji za najmlajše in nočnem kriteriju je v nedeljo sledila 48. dirka za veliko nagrado Kranja. Letošnji memorial Filipa Majcna je potekal pod okriljem mednarodne kolesarske zveze. (A. L.)

Glavni del kolesarskega praznika v Kranju je bila dirka za veliko nagrado Kranja – memorial Filipa Majcna. Kar 99 kolesarjev se je pomerilo na 12 krogih po mestu in treh zaključnih kranjskih krogih. V sprintu ubežne trojice je zmagal Italijan Mattia de Marchi, najboljši domači kolesar je bil Savčan Miha Poljanec, ki se je uvrstil na 19. mesto. (A. L.)